میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست

میکرونیدلینگ

چقدر با میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست آشنا هستید؟

میکرونیدلینگ  یکی از انواع روش هایی است که برای زیبا سازی هر چه بیشتر صورت انجام می گیرد. در واقع با پیشرفت هایی که امروزه در عرصه زیبایی و روش های ارایه دهنده آن اتفاق افتاده است نمی توان میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست را نادیده گرفت.

در این روش به طور معمول از ابزاری به شکل قلم استفاده می کنند که برروی آن سوزن های ریزی قرار دارند. این سوزن های ریز موجود در سر قلم باعث ایجاد سوراخ های کوچکی برروی پوست می شوند.

هدف از انجام میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست دو هدف عمده را دنبال می کند. یکی از این هدف ها هنگام استفاده از میکرونیدلینگ می باشد. وقتی که سوراخ های ریزی توسط سوزن ها برروی سطح پوست ایجاد می شوند باعث جذب، بازسازی و ترمیم بهتری توسط مواد تزریقی و ماسک های استفاده شده بعد از استفاده از میکرونیدلینگ می شوند.

هم چنین هنگامی که از میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست صحبت می شود باید به خاطر داشته باشید که استفاده از این روش باعث می شود پوست اقدام تولید کلاژن و الاستین کرده و بازسازی پوست اتفاق بیافتد.

نقش میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست با دیدن چه علایمی برروی پوست آشکار می شود؟

 

در واقع اثر میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست بعد از استفاده از این روش زمانی مشهود می شود که شما در سطح پوست خود خط های پیشانی، جای زخم ، جوش ها و چین و چروک هایی را که قبلا برروی آن مشاهده می کردید دیگر اثری از آن ها نمانده است. هم چنین تاثیر مثبت میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست را زمانی بیشتر درک خواهید کرد که با استفاده از سوزن هایی که برروی قلمی که در میکرونیدلینگ استفاده می شود، سرم و موادی که برای پوست مفید هستند همراه سوزن ها به پوست تزریق می شوند. در برخی موارد برای بیشتر کردن اثر میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست سرم و مواد مغذی برروی پوست از قبل برروی پوست مالیده می شوند و در مراحل بعدی با استفاده از سوزن میکرونیدلینگ این مواد به داخل پوست نفوذ می کنند.

از مزایا و عوارض میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست به چه مواردی می توان اشاره کرد؟

 

از عوارض میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست می توان به موردی اشاره کرد که پوست حاوی جوش و یا آکنه باشد و فرد بخواهد میکرونیدلینگ انجام دهد. با انجام این کار فرد بیشتر باعث ایجاد عفونت در پوست خود خواهد شد.

هم چنین بسیاری از افراد زمانی که می خواهند از مزایای مثبت میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست خود بهره مند شوند چنانچه آن را در زمان نامناسبی مثل پر جوش بودن پوست مورد استفاده قرار دهند، برعکس باعث ایجاد التهاب و تحریک شدن پوست خود خواهند شد.

روش کار میکرونیدلینگ به چه صورتی است که با استفاده از آن می توان باعث استفاده مثبت از میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست شد؟

این روش را می توان روشی بدون درد به حساب آورد چرا که قبل از انجام میکرنیدلینگ از کرم های بی حس کننده برای این کار استفاده می شود. در این روش از غلتکی برروی سطح پوست استفاده می شود که عمق و سرعت آن را پزشک تعیین می کند. هنگام استفاده از این روش سوزن های غلتک به لایه دوم پوست یا همان درم وارد می شوند.