لیزر مو های زائد راهی ماندگار برای از بین بردن آن ها

لیزر موهای زائد

لیزر مو های زائد از جمله خدماتی است که این روز ها در کلینیک پوست و مراکز مرتبط با آن به مشتریان ارائه می گردد. نکته ای که در خصوص لیزر مو های زائد باید مورد توجه قرار گیرد این است که اگر چه هنگامی که شما به کلینیک زیبایی مراجعه می کنید محدودیتی برای انجام لیزر مو های زائد برای شما قرار داده نمی شود اما واقعیت این است که همه مو های زائد با استفاده از لیزر از بین نمی روند و برخی از قسمت ها در مقابل این فرایند مقاومت بیشتری داشته و یا حتی پس از انجام لیزر باز هم رویش مجدد آن ها آغاز می گردد.

در چه صورتی لیزر مو های زائد موفقیت آمیز نخواهد بود؟

هنگامی که شما به کلینیک پوست برای انجام لیزر مو های زائد مراجعه می کنید از شما سوالاتی در خصوص بیماری های احتمالی که دارید و دارو هایی که مصرف می کنید پرسیده می شود. علت این امر این است که برخی از بیماری ها نظیر بیماری های هورمونی می تواند منجر به پر مویی در افراد گردد و در این حالت لیزر نمی تواند برای شما نتیجه بخش باشد. از دیگر مواردی که می تواند منجر به عدم اثر بخشی لیزر مو های زائد گردد وجود پلی کیستیک در خانم ها است. در کلینیک زیبایی دکتر الیاسی با شما پیش از انجام لیزر مو های زائد مشاوره هایی تخصصی در این خصوص انجام می گردد. باید در نظر داشته باشید که افرادی که این مشکلات را دارند نیز می توانند از خدمات لیزر مو های زائد استفاده کنند اما باید تحت نظر پزشک دارو های مورد نظر را مصرف کرده و هم زمان لیزر را نیز انجام دهند. در کنار مواردی که ذکر شد انجام لیزر برای برخی از افراد منع پزشکی دارد به عنوان مثال اگر فردی دارای بیماری لوپوس یا پورفیری باشد نباید به هیچ عنوان از خدمات لیزر مو های زائد استفاده نماید. حتی افرادی که در قلب خود باتری کار گذاشته اند نیز نباید به دنبال استفاده از ین روش درمانی برای رفع مو های زائد خود باشند. همچنین پزشکان توصیه می کنند مادران باردار یا مادرانی که به نوزادان خود شیر می دهند نیز این خدمات استفاده نکنند. اگرچه هنوز تاثیر لیزر مو های زائد بر جنین یا نوزاد ثابت نشده اما بهتر است برای جلوگیری از آثار سوء احتمالی در این دوران از انجام لیزر پرهیز نمایند.

عواملی که در اثر بخشی لیزر مو های زائد موثر است

در کلینیک پوست دکتر الیاسی به افراد توضیحات لازم در خصوص مواردی که می تواند منجر به اثربخشی بیشتر لیزر مو های زائد گردد داده می شود. به عنوان نمونه اگر شما مشکل هورمونی نداشته باشید و علت پر مویی شما عوامل دیگری باشد و همچنین اگر پوست بدن روشن و موهای تیره و ضخیمی داشته باشید می توانید به از بین رفتن درصد بالایی از موهای زائد بدن خود با استفاده از لیزر اطمینان داشته باشید. در افرادی که دارای پوست های تیره یا آفتاب گرفته هستند انجام لیزر مو های زائد ممکن است منجر به بروز لکه های پوستی و یا ایجاد سوختگی شود.